Jesteś tutaj: Strona główna > Instalacja

    Instalacja

    Po raz pierwszy jest możliwa aplikacja cienkiej jak papier warstwy kamienia na wszelkiego rodzaju substraty i nośniki. W rezultacie otrzymujemy totalnie nową estetykę: wnętrza, mebla, detalu architektonicznego! Pola zastosowań – od architektury wnętrz, mebli, obudowy pryszniców, akwariów, elewacji po szeroko rozumiane środki lokomocji. Co więcej, Dekostone to pierwszy kamień, który każdy może samodzielnie obrabiać.
    Poniżej przedstawiamy w 8 prostych krokach jak prawidłowo należy obriabiać DEKOSTONE.

    W razie jakichkolwiek wątpliwości, przed przystąpieniem do montażu, prosimy o kontakt z
    biurem regionalnym lub centralą firmy.

    KROK I - CZYSZCZENIE
    Odtłuścić i wyczyścić powierzchnie przeznaczone do klejenia.

    KROK II – UKŁADANIE WZORU
    Pamiętając, iż fornir kamienny jest zaprojektowany przez naturę dlatego też zaleca się przed przystąpieniem do klejenia dopasować „na sucho” każdy z arkuszy układając tym samym żądany wzór co pozwoli nam na zoptymalizowanie końcowego efektu wizualnego.

    KROK III – CIĘCIE
    Kamienny fornir jest na tyle cienki, iż można go ciąć nożycami ręcznymi lub elektronarzędziami.  Podczas cięcia arkuszy należy używać odpowiednich środków ochrony osobistej (maska, okulary, rękawice, itp.) gdyż istnieje możliwość powstania pyłu lub drzazg z włókna szklanego, których nie wolno wdychać. Pomieszczenie przeznaczone do cięcia elektronarzędziami powinny być odpowiednio wentylowane.

    KROK IV – WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI
    Po cięciu aby nasza krawędź kamienia była estetyczna, zaleca się wykończyć ją papierem ściernym o drobnej granulacji lub frezem.

    KROK V  – GRUNTOWANIE (opcjonalnie)
    Przy stosowaniu klejów dyspersyjnych do ceramiki wymagane jest wcześniejsze zagruntowanie spodu forniru kamiennego (np. Cerestit CT16 – kwarcogrunt) oraz upewnienie się czy ściana do której chcemy go przykleić jest chłonna. Kleje dyspersyjne moc wiązania nabierają dopiero po odparowaniu wody natomiast poliestrowy spód kamienia jest powierzchnią niechłonną.

    KROK VI - KLEJENIE
    Miejsce zastosowania definiuje nam rodzaj kleju, który powinien zostać użyty. Dla większości realizacji rekomendowanym klejem jest :
    klej PU niepieniący (GLUEPAR)
    klej poliuretanowy (miejsca o podwyższonej wilgotności np.meble łazienkowe)
    klej epoksydowy
    kleje montażowe/polimerowe (zalecany Bison Poly-Max do klejenia na każdej płaszczyźnie, nie wymaga stałego docisku)
    *przed przystąpieniem do klejenia zalecamy dokonać testu czy obrany sposób oraz klej  spełnia nasze oczekiwania

    KROK VII - DOCISK
    Fornir kamienny powinniśmy nanosić na klejoną płaszczyznę taką samą metodą jak przy klejeniu tapet - zaczynając od krawędzi, przyklejamy stopniowo dalszą część forniru, równomiernie dociskając go aby usunąć zebrane powietrze między klejonymi płaszczyznami.
    Nadmiar powietrza, powinniśmy usunąć poprzez odpowiedni docisk. W tym celu zalecamy użycie wałka ręcznego.

    KROK VIII - IMPREGNOWANIE
    Najlepsze zabezpieczenie powierzchni można uzyskać poprzez zaimpregnowanie forniru kamiennego zalecanymi impregnatami FILA MP90 – elementy na które działa bezpośrednio woda,fronty meblowe,ściana między blatem roboczym a szafkami w kuchni. STONELINE można impregnować również dostępnymi na rynku środkami do kamienia naturalnego (łupka).
    * przed przystąpieniem do impregnowania zalecamy dokonać testu czy wybrany impregnat spełnia nasze oczekiwania

    Lekki
    Waga 1 m2 kamiennego forniru to tylko około 1,5 kg. Waga dowolnej płyty kamiennej jest kilkadziesiąt razy większa. Lekkość kamiennego forniru umożliwia jego montaż tam gdzie niemożliwe było zamontowanie płyty kamiennej.


    Copyright © 2014 ArtPiksel